Rywal Bitcoin Cash Camps Look Set to Compromise

Obozy Bitcoin Cash’a ABC i BCHN są nastawione na kompromis w sprawie nadchodzącej aktualizacji protokołu w listopadzie.

Amaury Sechet, główny deweloper Bitcoin Cash (BCH), ogłosił nowe plany rozbudowy sieci w listopadzie, mające na celu znalezienie kompromisu pomiędzy zwolennikami propozycji „Bitcoin ABC“ i „BCHN“.

Sechet poinformował w dniu 6 sierpnia, że w ramach listopadowej aktualizacji zostaną wprowadzone dwie główne zmiany w protokole – wdrożenie korekty „Aserti3-2d“ dotyczącej trudności zaproponowanej przez Jonathana Toomina i Marka Lundeberga oraz wdrożenie planu finansowania infrastruktury (IFP) w postaci „zasady bazy monetarnej“.

Spotkanie w środku
Korekta Aserti3-2d została zaproponowana przez wiodącego konserwatora BCHN, Jonathana Toomima, i zostanie wdrożona w miejsce kontrowersyjnego algorytmu Grasberga, który został niedawno zaawansowany przez Secheta.

Tymczasem plan finansowania infrastruktury, któremu niedawno sprzeciwiali się zwolennicy BCHN, zakłada, że 8% wszystkich nowo zaminowanych BCHN zostanie przekazanych na adres skarbu państwa w celu rozproszenia dotacji.

Stanowisko Secheta pojawiło się po napięciach związanych z proponowanymi zmianami algorytmu trudności dla protokołu, które spowodowały, że ze spotkania deweloperskiego wyskoczyło wiele osób – co zapoczątkowało plotki, że listopadowa modernizacja może spowodować kolejny podział łańcucha dla BCHN.

Finansowanie infrastruktury pozostaje dobrowolne

W rozmowie z Cointelegrafem, rzecznik BCH Hayden Otto powiedział, że nowy plan listopadowej modernizacji rozwiązuje „problem, który powodował spory“ między obozami Bitcoin Cash’a ABC i BCHN.

Pomimo jego optymizmu, że napięcia w społeczności złagodzą się wraz z modernizacją, Otto powiedział, że wkład w rozwój Bitcoin Cash’a pozostanie dobrowolny do listopada, utrzymując „problem wolnej jazdy“, gdzie „wybrani górnicy finansują wszystko“.

„Daje to [górnikom] nie finansującym niczego przewagę konkurencyjną nad tymi, którzy to robią.“