Cena Bitcoina stoi w miejscu, a traderzy ostrzegają, że BTC może spaść poniżej $55K

Spadek w tym tygodniu nie jest „przekonujący“, mówi analityk Filbfilb, powtarzając wątpliwości innych co do prawdopodobieństwa krótkoterminowej byczej kontynuacji.

Bitcoin (BTC) ledwo odrobił straty w czwartek, gdy pojawiły się nowe wątpliwości co do kontynuacji hossy w tym miesiącu.

$56,760 „nie jest przekonującym dnem“

Po osunięciu się o 5% w środę, BTC/USD odnotował jedynie skromne odbicie do okolic 57 000 USD w momencie pisania tego tekstu, wykazały Cointelegraph Markets Pro i TradingView.

Po wielu nieudanych próbach przełamania oporu w pobliżu rekordów wszech czasów, analitycy zaczęli obawiać się dalszego spadku i tymczasowego zatrzymania dalszych zysków cenowych.

Filbfilb, współzałożyciel trading suite DecenTrader, opisał w tym tygodniu obecną podłogę 56 760 dolarów jako „nie przekonujące dno“.

Jak informowaliśmy w środę, stopy finansowania wśród platform transakcyjnych wymagają wytrząśnięcia lewarowanych długich pozycji od tych, którzy są zbyt byczo nastawieni do kontynuacji. Dla Filbfilb, te stawki pozostają „o wiele za wysokie“, powiedział subskrybentom swojego kanału handlowego Telegram.

Popularny trader z Twittera, Cantering Clark, w międzyczasie wskazał na 20-tygodniową średnią kroczącą Bitcoina (MA) – klasyczną „linię w piasku“ dla wydajności cenowej – wciąż utrzymującą się w okolicach $40,000.

„Więcej paliwa dla tego, dlaczego uważam, że kwiecień-maj nakłada pokrywę na $BTC do późniejszego okresu w roku“ – skomentował na wykresie porównawczym.

„Proste jak to jest, ta 20-tygodniowa MA z pasmem 2 standardowych odchyleń powyżej. W pewnym momencie one się spotkają. Albo to przyjdzie do nas, albo my przyjdziemy do niego. Trudno sobie wyobrazić, że to bierze plus dużo wyżej“.

Makro zmienia się na korzystne dla byków Bitcoin

Pomimo zainteresowania instytucjonalnego utrzymującego się w ostatnich tygodniach, napędzanego przez duże ogłoszenia nowych adopcji ze strony banków, oznaki spowolnienia zaczęły być widoczne również w tym dniu.

Fundusz Purpose Bitcoin exchange-traded odnotował niewielką redukcję swoich udziałów w BTC po konsekwentnym wzroście, a jego aktywa pod zarządzaniem spadły z wysokich poziomów 976 milionów dolarów do 944 milionów dolarów.

Inny instytucjonalny portal Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) utrzymał negatywną premię, w międzyczasie, zjawisko, które położyło kres dalszej akumulacji Bitcoina od lutego.

Jednak nie wszyscy byli całkowicie ponurzy. Dla inwestora Crypto Ed, ostateczna trajektoria rynku była jasna.

„Nie spieszy się, by zająć pozycję“ – powiedział w czwartek na Twitterze.

„54k najpierw lub w górę stąd, oba oznaczają, że zaczynamy silną trzecią nogę i czeka nas mnóstwo wzlotów. BTC przełamie 60k i w końcu pójdzie znacznie wyżej“.

Poza kryptowalutami, prężne perspektywy dla rynków akcji w Stanach Zjednoczonych w połączeniu z osłabiającym się dolarem mogą dodatkowo służyć Bitcoinowi w krótkim terminie.

„Z nadmiarem oszczędności, nowymi oszczędnościami stymulującymi, ogromnymi wydatkami na deficyt, więcej QE, nową potencjalną ustawą infrastrukturalną, udaną szczepionką i euforią wokół końca pandemii … gospodarka USA prawdopodobnie będzie się rozwijać“ – zauważył prezes JPMorgan Jamie Dimon w swoim corocznym biuletynie dla akcjonariuszy na początku tego tygodnia.